www.info-ogrzewanie.plwww.info-ogrzewanie.pl
Obrazek
Aktualności Kotły/Piece Instalacje Paliwa Energia odnawialna Wydarzenia Porady Forum rss
Strona główna Kotły na paliwa stałe Kotły gazowe Kominki Instalacje grzewcze Instalacje CWU Izolacja Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów
Ostatnio na forum

System przeciwoblodzeniowy ochroni przed śniegiem i lodem

Informacja prasowa / Data: 2013-03-21

Zima to bardzo wymagająca pora roku, szczególnie dla mieszkańców domów. Według raportu „Polacy a odśnieżanie” przygotowanego przez Instytut Millward Brown SMG/KRC dla firmy Danfoss ich życie utrudniają zwłaszcza zaśnieżone i oblodzone chodniki, podjazdy oraz garaże. Rozwiązaniem problemów związanych z lodem i śniegiem jest system przeciwoblodzeniowy. 

Uciążliwości związane ze śniegiem pojawiają się tuż przed domem. Ze względu na śliską powierzchnię wyjazd z podjazdu lub garażu zimą może być bardzo trudny.

Dlatego wiele osób, aby dojechać, np. do pracy musi często korzystać z pomocy sąsiadów, środków komunikacji publicznej albo taksówki.

Innym, równie ważnym problemem są śnieg i lód gromadzące się na dachu, które są niebezpieczne dla każdego, kto porusza się wokół domu. Są one także przyczyną uszkodzeń elewacji.

Jednak można to wyeliminować instalując system przeciwoblodzeniowy DEVI.

 

”Fima Danfoss stawia tylko na rozwiązania najwyższej jakości. Systemy przeciwoblodzeniowe DEVI to przykład nowoczesnej technologii, która znacząco ułatwia życie mieszkańców domów.

Dzięki swoim licznym funkcjom utrzymują czystość dachu i terenu wokół domu przez cały rok niezależnie od warunków. Zapewniają również bezpieczeństwo mieszkańców domów oraz ograniczają koszty eksplotacji.

Dodatkowo są uniwersalne, co oznacza, że mogą być stosowane na większość powierzchni i konstrukcji dachowych. To sprawia, że coraz więcej osób uznaje systemy przeciwoblodzeniowe za podstawowy element ich domu.” - mówi Dorota Jezierska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu z Danfoss Polska.

Jak zamontować system ogrzewania podjazdu domowego?

Fot. Danfoss

Zestaw instalacyjny systemu składa się z:

  • termostatu DEVIreg™,
  • kabli grzejnych Deviflex™,
  • akcesoriów instalacyjnych.

W celu jak najlepszej ochrony przed śniegiem i lodem kable grzejne należy ułożyć pod powierzchnią zjazdu do garażu. Dzięki temu wyjazd z garażu będzie bezproblemowy niezależnie od warunków atmosferycznych.

Instalację na podjeździe można ułożyć na dwa sposoby:

  • na całej powierzchni podjazdu,
  • w formie pasów pod koła.
Fot. Danfoss

W przypadku podjazdu domowego warto zastosować drugi sposób.

Kable grzejne powinny być montowane na siatce stalowej i unieruchomione za pomocą taśmy rozłożonej na podłożu co ok. 30 cm. Taśmę należy przytwierdzić do ziemi np. stalowymi gwoździami.

W celu zapewnienia, jak najlepszej wydajności moc zainstalowanych kabli powinna wynosić 250-300 W/m2.

Ostatnim krokiem wykonania instalacji jest zalanie siatki z zamontowanymi kablami wylewką betonową o grubości od 3 do 5 cm. Systemu nie należy włączać po zakończeniu montażu.

Film pokazujący instalację systemu przeciwoblodzeniowego DEVI na podjeździe można obejrzeć pod tym adresem

Jak zainstalować system na dachu i w rynnach?

Zimą śnieg i lód są często przyczyną uszkodzeń dachu, rynien i rur spustowych.

Problemem są także tworzące się na krawędzi dachu niebezpieczne dla przechodniów nawisy lodowe i sople.

Natomiast niska temperatura zmniejsza płynność odprowadzania wody w rynnach, która może przez to zamarzać i niszczyć  je od środka. Poprawnie zainstalowany system przeciwoblodzeniowy chroni przed takimi przypadkami.

Przed rozpoczęciem prac instalacyjnych należy dobrać odpowiednie kable grzejne i ustalić punkt ich zasilania tak, aby uniknąć uszkodzenia dachu.

Z rynien i rur spustowych należy usunąć liście oraz pozostałe zanieczyszczenia. Po ich oczyszczeniu można przystąpić do instalacji.

Kable grzejne powinny być montowane za pomocą uchwytów na dnie rynny oraz jej krawędzi.

W zależności od konstrukcji dachu i rynien kable można montować na zewnętrznej lub wewnętrznej krawędzi rynny. Należy je ułożyć w dwóch odcinkach na całej długości rynny i rury spustowej. Dzięki temu można uzyskać optymalną moc na poziomie 40-60 W/m.

Po zakończeniu instalacji należy sprawdzić, czy system działa poprawnie mierząc rezystancję kabli grzejnych.

Jeżeli wyniki są na odpowiednim poziomie kolejnym krokiem jest montaż poprzeczki, na której zawieszony jest łańcuch lub linka. Są one stosowane tylko dla rur spustowych o długości ponad 8 metrów.

W dachowych korytach wewnętrznych wykorzystywane są kable z mocą jednostkową od 250 do 300 W/m2.

Należy je wprowadzić do rur spustowych przebiegających we wnętrzu budynku w dwóch odcinkach na głębokość około 1 m.

W celu sprawdzenia, czy system działa sprawnie należy dokonać pomiaru rezystancji. Ostatnim krokiem jest doprowadzenie zasilania z instalacji elektrycznej do zainstalowanych kabli grzejnych.

Film przedstawiający instalację systemu przeciwoblodzeniowego DEVI na dachu i w rynnach można obejrzeć pod tym adresem.

Uniwersalność i komfort

Systemy grzewcze DEVI mogą być zainstalowane na niemal wszystkich rodzajach dachów i stosowane do większości typowych powierzchni, takich jak asfalt, beton i płytki ceramiczne.

Dzięki temu każdy, kto ma problemy ze śniegiem oraz lodem na i wokół domu może je w łatwy sposób wyeliminować. System przeciwoblodzeniowy usuwa nagromadzony śnieg, zapobiega powstawaniu oblodzenia oraz zapewnia drożność rynien.

Zestaw instalacyjny obejmuje termostat cyfrowy DEVIreg™ 850, dzięki któremu można sterować systemem.

Te urządzenia pozwalają także na dołączenie zewnętrznych czujników temperatury powietrza lub gruntu oraz czujników wilgoci w celu jeszcze większego zautomatyzowania systemu.

Dzięki temu system włącza i wyłącza się w miarę potrzeb oczyszczenia powierzchni odpowiadając na panujące warunki atmosferyczne. Pozwala to zaoszczędzić około 75% energii elektrycznej w stosunku do systemów mierzących tylko temperaturę.

Pomiary cyfrowych czujników współpracujących z DEVIreg™ 850 są bardziej dokładne niż w przypadku czujników analogowych.

Dodatkowo termostat może sterować dwoma niezależnymi instalacjami grzewczymi przy maksymalnej ilości 4 podłączonych czujników, jednocześnie ustalając priorytety ogrzewania. Pozwala to na ograniczenie zużycia energii i w rezultacie wysokości rachunków.

Więcej informacji o zewnętrznych systemach przeciwoblodzeniowych DEVI można znaleźć na stronie internetowej http://devi.danfoss.com/poland.

Poprzez specjalny formularz można także sprawdzić, jaki jest całkowity koszt instalacji systemu w każdym domu tak, aby jak najlepiej przygotować się do jego zakupu.

Raport „Polacy a odśnieżanie” został przygotowany przez Instytut Millward Brown SMG/KRC dla firmy Danfoss w dniach 17-24 października 2012 r. Badanie zostało przeprowadzone metodą indywidualnego wywiadu, telefonicznego realizowanego techniką CATI na próbie 426 osób mieszkających w domach jednorodzinnych wolnostojących lub w zabudowie szeregowej w następujących lokalizacjach: Warszawa, Trójmiasto, Poznań, Wrocław, Aglomeracja Katowicka, Kraków, Białystok.

Źródło: Danfoss
 

Polecamy
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Jak pielęgnować okna przed zimą?

Jak pielęgnować okna przed zimą?

By stolarka okienna utrzymała nienaganny stan przez dłu... » ...więcej
My się zimy nie boimy – systemem kabli grzejnych zabezpieczający rury przed zamarzaniem

My się zimy nie boimy – systemem kabli grzejnych zabezpieczający rury przed zamarzaniem

Pękające rury, uszkodzona kanalizacja, brak dostępu do wody, a co za tym idzie - dodatkowe koszty nadwyrężające domowy budżet to efekty zamarzania wody w instalacjach podczas zimy. Najlepszym sposobem uniknięcia tego problemu jest zespół grzewczy ThermaLint™... » ...więcej
Nie dawaj czadu! – 10 sposobów na uchronienie się przed zgubnymi skutkami tlenku węgla

Nie dawaj czadu! – 10 sposobów na uchronienie się przed zgubnymi skutkami tlenku węgla

W połowie grudnia zakończył się edukacyjny konkurs organizowany przez MK Systemy Kominowe, którego głównym celem było zachęcenie ludzi do zapoznania się ze sposobami ochrony przed czadem. Zainteresowanie konkursem było ogromne, a większość odpowiedzi była poprawna. Dla osób, które nie zdecydowały się w ten sposób poszerzyć swojej świadomości tlenku węgla, przygotowaliśmy katalog dziesięciu najważniejszych sposobów zapewniających bezpieczeństwo w t... » ...więcej
Jednościenny system kominowy

Jednościenny system kominowy

Rodzina produktów serii Invest marki MK Systemy Kominowe powiększa się o kolejny system. MKS I... » ...więcej
Ucieczka przed czadem – wymogi wobec systemów kominowych do kotłów z zamkniętą komorą spalania

Ucieczka przed czadem – wymogi wobec systemów kominowych do kotłów z zamkniętą komorą spalania

Nowoczesne urządzenia grzewcze z zamkniętą komorą spalania zdobywają coraz więcej zwolenników w naszym kraju. W połączeniu z systemami kominowymi  nowej generacji eliminują zagrożenie zatrucia czadem oraz znacznie poprawiają efektywność energetyczną. Warto jednak wiedzieć, że aby te urządzenie były bezpieczne – muszą spełniać szczegółowe normy obowiązujące na... » ...więcej
Ciepło z kominka w całym domu - system DGP

Ciepło z kominka w całym domu - system DGP

Powietrze ogrzane przez wkład kominkowy może być rozpr... » ...więcej
Polecamy porady
Kiedy kobieta kupuje okna…

Kiedy kobieta kupuje okna…

Kwestie związane z budową domu do niedawna były uznawa... » ...więcej
Moc grzejnika, a parametry instalacji

Moc grzejnika, a parametry instalacji

Producenci podają w tabelach moc grzejników w zależno�... » ...więcej

Czopuch - połączenie kotła z przewodem kominowym

Czopuch, czyli przewód łączący kocioł z kominem, pow... » ...więcej

Regulator pogodowy do sterowania kotłem

Do sterowania kotłem wg. temperatury na zewnątrz budynk... » ...więcej
Strona główna - Aktualności - Kotły/Piece - Instalacje - Paliwa - Energia odnawialna - Forum - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia