Targi BUD-GRYF SZCZECIN i ENERGIA tradycyjnie otworzyły sezon budowlany. Wzięło w nich udział 220 wystawców z kraju i zagranicy oraz blisko 6 tys. zwiedzających. Przez trzy dni targów prezentowano materiały i technologie budowlane i energetyczne, odbywały się wydarzenia branżowe oraz spotkania stanowiące okazję do nawiązania kontaktów handlowych i wymiany doświadczeń.
Na targach w trzech halach o łącznej powierzchni wystawienniczej 6,5 tys. m² przedstawiono szeroką ofertę materiałów i technologii z branży budowlanej i energetycznej.
W jednym miejscu zwiedzający mieli okazję zobaczyć nowe produkty oraz porozmawiać z ekspertami obecnymi na stoiskach targowych. Zwiedzający pytali jakie materiały, rozwiązania i technologie budowlane i instalacyjne zastosować u siebie w domu.
W hali targowej powstała prezentacja „Przekrój domu niskoenergetycznego” - dom, zaprojektowany przez architekta Tomasza Kuczyńskiego z firmy Future Hause, zbudowany został przez firmę Fran-Gut. Materiały budowlane udostępniły 24 firmy.
Realizacja cieszyła się zainteresowaniem zwiedzających, którzy mieli możliwość obejrzenia wszystkich elementów konstrukcyjnych i zarazem zasięgnięcia porad ekspertów z firm uczestniczących w projekcie.
Pierwszy dzień targów miał charakter branżowy.
Tematyczny program powstał z myślą o wszystkich grupach zawodowych branży budowlanej i energetycznej – od uczniów szkół zawodowych i techników, po architektów i inwestorów. Wszystkie wydarzenia przyciągnęły licznych zainteresowanych i niewątpliwie poszerzyły ich wiedzę.
Podczas 5. konferencji naukowo-technicznej pt. „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu” oraz konferencji „Redukcja kosztów eksploatacji budynków – właściwości i zastosowanie materiałów zmiennofazowych” prelegenci przedstawili takie zagadnienia, jak akumulacyjność cieplna, budownictwo energooszczędne, możliwości na rynku odnawialnych źródeł energii
Fachowcy z firmy Xella Polska przygotowali program szkoleniowy dla uczniów w ramach Akademii Murowania SILKA YTONG, zaś wydawca miesięcznika „Dachy” zorganizował dla nauczycieli zawodu teoretyczno-praktyczne seminarium w zakresie pokryć oraz wentylacji dachowych.
Po raz czwarty ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP zorganizował międzynarodową giełdę kooperacyjną - 50 firm z Polski, Niemiec, Czech i Hiszpanii odbyło łącznie 120 rozmów.
Pierwszego dnia targów ogłoszone zostały wyniki konkursów „Wyróżniony Wyrób” i „Godło Złoty Kask”:
Wyróżniono firmy:
LAKMA SAT Sp. z o.o., za system natryskowy LAKMA TERM, a szczególności za innowacyjne rozwiązanie technologii nanoszenia.
Najciekawiej zaaranżowanym stoiskiem zwiedzający wybrali stoisko firmy SPIN Bobko i Staniewski Sp. J.
Wyróżnienia otrzymały także stoiska firm INLOGIC Tomasz Wieczorek oraz Przedsiębiorstwa Budowlanego DOM Sp. z o.o.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom targów i już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji targów.